Najnovšie články

 


Recent Posts

 • Zapletení v sieti

  Zapletení v sieti

  Komunikácia je neoddeliteľná súčasť nášho života. So svetom komunikujeme od prvej chvíle našej existencie, to znamená, od nášho počatia. Komunikujú jednotlivé časti v nás, komunikujeme my zvnútra von a komunikujú objekty, okolie, príroda, vesmír smerom k nám. To, či na komunikáciu využívame všetky kanály, ktoré sú nám k dispozícii, a či si ich vôbec uvedomujeme, […]Čítajte viac »
 • Načakajme na potom

  Načakajme na potom

  Cítili ste sa niekedy, že v tom, čo robíte, nie ste dosť dobrí? Že potrebujete viac študovať, viac sa vzdelávať a hlavne, že potrebujete získať papier o tom, že ste v danej veci odborník? Ocenenie, diplom, certifikát, hocičo, čo by zvýšilo vašu hodnotu a vďaka tomu sa budete cítiť dostatočnejší, hodnotnejší? Keď budem mať diplom […]Čítajte viac »
 • Krok po kroku

  Krok po kroku

  V posledných rokoch sa pohybujem medzi ľuďmi, ktorí nejakým spôsobom spoznávajú samých seba. Idem po tejto ceste aj ja svojím vlastným spôsobom. Čítam knihy, chodievam na kurzy, semináre, stretnutia a potom sa to pokúšam žiť. Posúvam sa krok po kroku a až teraz mám pocit, že jednotlivé uvedomenia, pochopenia, vnútorné poznania sa postupne začali skladať […]Čítajte viac »
 • Som na príjme

  Som na príjme

  Nemyslím tým, že som na linke s mobilom v ruke. Myslím tým byť v kontakte, na príjme so životom. Či dovoľujem životu, tej sile, ktorá je omnoho väčšia ako ja, aby cezo mňa prúdila. Či sa jej odovzdávam, alebo sa správam, akoby som bola silnejšia a väčšia než je ona sama. Aká opovážlivosť. Bežne som […]Čítajte viac »
 • Koučing – zrkadlo do duše

  Koučing – zrkadlo do duše

  Mnohí tento pojem už dávno poznáte a viete aj to, čo je jeho cieľom, no je veľa z vás, ktorí ste o koučingu nikdy nepočuli alebo ste mu nevenovali pozornosť. To je úplne v poriadku, pretože veci do nášho života prichádzajú v tú pravú chvíľu, tak ak čítate tieto riadky, pre vás práve nastala. V […]Čítajte viac »
 • Naše osobné hry vo vzťahoch

  Naše osobné hry vo vzťahoch

  Čo sa skutočne odohráva medzi ľuďmi? Medzi manželmi či partnermi, priateľmi, kolegami, susedmi, rodičmi a deťmi? Predstavte si, ako sledujete pri rozhovore svojich rodičov. Akoby sa pred vami odvíjal film a vaši rodičia sú hlavnými hrdinami príbehu. Vaša matka niečo jasne vysvetľuje a gestikuluje. Váš otec nemá náladu ju počúvať a netúži po ničom inom, […]Čítajte viac »
 • K sebe cez všímavosť

  K sebe cez všímavosť

  Čo keby ste svojmu telu začali venovať viac svojej pozornosti? Čo keby ste mu začali načúvať o trošku viac? Čo keby ste sa prestali zameriavať na svojho muža, ženu, deti, suseda, kolegu či tetu a prestali analyzovať, čo vám kto urobil, ako vám ublížil, čo vám povedal alebo ako sa zachoval? Áno, veľa vecí sa […]Čítajte viac »